משכנתא חדשה

כדי לרכוש דירה כולם לוקחים היום משכנתא. משכנתא זו הלוואה מן הבנק בדרך כלל לצורך רכישת דירה שניתנת בעד שיעבוד נכס. הבנק נותן חלק מן הכסף לרכישת דירה והלווה מחזיר את הסכום + הריביות בהחזרים חודשיים. הנכס משועבד לבנק כבטוחה כך שאם הכסף לא יחזור לבנק הנכס המשועבד יעבור לרשות הבנק.

יש הרבה מה ללמוד בנושא של משכנתא וגם כמה סוגים של משכנתאות.

מה ההגדרה של משכנתא חדשה?

יש אנשים שלוקחים יותר ממשכנתא אחת בחייהם. משכנתא חדשה זו משכנתא הנלקחת לראשונה. פעם ראשונה שהלקוחות פותחים תיק משכנתא. אם המשכנתא שאתם עומדים לקחת זו המשכנתא הראשונה בחייכם זוהי משכנתא חדשה ותהיו זכאים להטבות שונות. כדאי שתתנו על כך את הדעת כי אם לא תדרשו, לא תקבלו כלום. 

משכנתא לוקחים בישוב הדעת

אם זו המשכנתא הראשונה שלכם כדאי שנבהיר לכם כאן מספר נקודות. משכנתא זו לא סתם הלוואה וזה לא עוד צעד כלכלי אחד מיני אלף. משכנתא זו הלוואה משמעותית מאוד זה בעצם הצעד הכלכלי הכי משמעותי שתעשו בחיים שלכם. למשכנתא אין השלכות רק על הכאן ועכשיו אלא גם לכל תקופת ההחזר שעשויה לקחת לכם 30 שנה. אז מה שכן חשוב שתבינו, משכנתא לא לוקחים בלי לחשוב טוב לפני זה. משכנתא גם לא לוקחים לבד אלא מתייעצים עם יועץ משכנתאות שיתן לכם את כל המידע, השירות והטיפים.

מה צריך לבדוק לפני שלוקחים משכנתא?

יש כמה דברים שמאוד חשוב לבדוק:

 1. כמה הון עצמי יש לכם? כמה עולה דירה שאתם רוצים לקנות? והאם ההון העצמי מספיק לשם כך? ההון העצמי צריך להוות 25% לפחות ממחיר הדירה שאתם מעוניינים לקנות. כדאי מאוד שהוא יהיה גבוה יותר אם אתם לא רוצים להיתקע.
 2. מה סכום הכסף שיתאפשר לכם ללוות מהבנק?
 3. איך יראה תמהיל המשכנתא שלכם ואיך תשלבו את המסלולים?
 4. מה גובה ההכנסות החודשיות שלכם?
 5. והדבר שחשוב מאוד שתבדקו הוא אם יש לכם סכום כסף נוסף מלבד ההון העצמי להוצאות נלוות למשכנתא.

עוד כמה כללים שכדאי שתדעו על קיומם לפני המשכנתא?

 1. בהחזרים החודשיים תוכלו לשלם רק 30% מההכנסה הפנויה שלכם. כלומר אם ההכנסה הפנויה שלכם היא 10,000 תוכלו להחזיר רק 3,000 ש"ח בחודש. 
 2. אתם מוגבלים באחוזי המימון של 75% מימון לדירה ראשונה, 70% למשפרי דיור ו 50% למשקיעים. אם מחיר דירה הוא מיליון תוכלו ואתם רוכשים את הדירה הראשונה שלכם תוכלו לקבל במשכנתא רק 750,000 ש"ח ואת יתרת הסכום תצטרכו להביא מההון העצמי. 
 3. יש אפשרות לנהל משא ומתן עם הבנק. אין צורך להגיד כן על הצעת המחיר הראשונה תוכלו להוריד את המחיר של הריביות בהרבה. 
 4. יש כאלו שיש להם זכאות למסלול מיוחד שנקרא "מסלול זכאות" כדי שתבדקו אם אתם זכאים כי אפשר לחסוך הרבה אם משתמשים בו.

מה מסלול המשכנתא הכי אטרקטיבי?

לכל מסלול יש את המעלות שלו והחסרונות שלו. כמובן שיש מסלולים יותר נוחים אך הם יותר יקרים. הרגולציה של הבנק קבעה תבנית מסוימת שעל פיה אתם צריכים להתנהל בבחירת המסלולים. ⅓ מסכום המשכנתא לפחות תהיו חייבים לקחת במסלול קבוע. ומסלול הפריים יכול להוות עד ⅔ מסכום ההלוואה. 

כמה טיפים למשכנתא מוצלחת!

 1. התאימו את תמהיל המשכנתא לצרכים שלכם. אל תסתכלו מה אחרים עשו כי מה שמתאים לכם לא מתאים לאחרים. ומה שטוב לאחרים לא טוב לכם. תמהיל משכנתא הוא אישי ואמור להתאים לכל לקוח באופן מדויק על פי התנאים שלו. 
 2. קחו ריביות כמה שיותר יציביות. מחיר הריביות עלול לזנק ולהכפיל את עצמו כמה פעמים וחבל. 
 3. כאשר אתם בונים תמהיל משכנתא אל תחשבו רק על הכאן והעכשיו. החיים מתקדמים והנתונים משתנים. נסו לחשוב אלו הוצאות יהיו לכם בעתיד ואיזה הכנסות ועל פי זה תתכננו את המשכנתא שלכם. 
 4. שלבו נקודות יציאה במסלולים שלכם כך שאם תרצו לכסות את המשכנתא לפני הזמן לא תאלצו לשלם עמלת פירעון מוקדם. 

לוחות סילוקין, מה זה?

בלוח הסילוקין מופיע כל המידע על המשכנתא שלכם. כמה שילמתם וכמה אתם עוד צריכים לשלם, כמה אתם משלמים כל חודש וכמה על חשבון ריבית והסכום שעל חשבון הקרן וכמובן את הסכום הנותר. אם אתם רוצים לדעת איפה אתם אוחזים במשכנתא בלוחות הסילוקין תמצאו את התשובה. 

יועץ משכנתאות פרטי, זה מה שאתם צריכים!

כמו שאמרנו משכנתא זה תהליך מורכב וצריך להתייעץ בתהליך, פקיד המשכנתאות בבנק לא יעשה את העבודה כמו שצריך. הבנק רוצה להרוויח עליכם כסף ופקיד המשכנתאות בבנק מקבל בונוסים על ריביות גבוהות שהוא מוציא מלקוחות כמובן על חשבון הכיס שלכם. 

לעומת זאת יועץ משכנתאות פרטי פועל למען האינטרסים שלכם. הוא ינסה להוציא עבורכם את המשכנתא הכי טובה בריביות הכי זולות ויתאים אותה לצרכים שלכם.

יועץ משכנתאות פרטי זו לא הוצאה אלא החיסכון הכי גדול שעשוי להגיע גם למאות אלפי שקלים. 

אז למה אתם מחכים? קבעו עכשיו פגישה עם המומחים שלנו והצטרפו לעשרות לקוחות מרוצים.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם, הקליקו כאן!